اعلام حریق به آتش نشانی

چگونگی اعلام حریق یا حادثه به آتش نشانی

شما به عنوان یک آتش نشان داوطلب باید با روش درست اطلاع رسانی به آتش نشانی به طور کامل آشنا باشید و آن را به افراد خانواده، دوستان و آشنایان خود نیز بیاموزید. اهمیت این نکته در آن است که می توان با اطلاع رسانی صحیح موجب شد تا نیروهای آتش نشانی در کمترین زمان ممکن به محل وقوع حادثه رسیده و بدین ترتیب از ایجاد خسارت های احتمالی مالی و جانی که می تواند افراد جامعه را مورد تهدید قرار دهد، کاست.

روش کار ستاد فرماندهی

پس از اینکه از جانب شهروندان با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تماس گرفته و اعلام ایجاد حادثه و آتش سوزی شد، اپراتور سامانه ۱۲۵ بر اساس نشانی اعلام شده، زنگ حریق نزدیکترین ایستگاه آتش نشانی به نشانی اعلام شده را با استفاده از دستگاه های پیشرفته رادیویی به صدا در آورده و برای عملیاتی تنها در زمان ۳۰ ثانیه سوار بر خودروهای آتش نشانی شده و با استفاده از دستگاه بی سیم موجود در خودروها از ستاد فرماندهی آدرس محل حادثه را دریافت می کند. همزمان همانطور که نیرو در حال حرکت به سمت محل حادثه است، اپراتور ستاد فرماندهی نیز اطلاعات دقیقی شامل نوع حادثه، وسعت و خطرات ممکن در حادثه، تعداد افراد درگیر در خطر و بسیاری موارد دیگر را از فرد اطلاع دهنده دریافت کرده و از راه بی سیم به آتش نشانان اعلام می کند. این کار به آتش نشانان کمک می کند تا با داشتن موارد مهمی از وضعیت محل آتش سوزی با حادثه بهترین روش عملیاتی را انتخاب کرده و پس از رسیدن به محل، در سریع ترین زمان ممکن، بهترین راهبرد عملیاتی را اجرا نمایند. حال در این حین ممکن است فرد اطلاع دهنده که ممکن است خود دچار حادثه بوده با هیجان زده شده باشند، از این پرسش هایی که از سوی متصدی ستاد فرماندهی مطرح می شود ناراحت شده و به دلیل ناآگاهی، با این طرز فکر که خود فرد متصدی باید برای رسیدگی به حادثه با آتش سوزی گسیل شود ابراز ناراحتی کرده و او را مورد بازخواست قرار دهد ولی بسیار پیش آمده که هنوز فرد اطلاع دهنده در حال صحبت با اپراتور ۱۲۵ است که نیروی آتش نشانی به محل رسیده و کار خود را آغاز می کند. بنابراین نتیجه می گیریم که به هنگام نیاز به تماس با شماره ۱۲۵ باید سعی کنیم بهترین اطلاعات ممکن را در اختیار اپراتور سامانه ۱۲۵ قرار دهیم. بعضی اوقات هم پیش می آید که به دلیل دستپاچگی و دلهره در فرد اطلاع دهنده، بعد از تماس با تلفن ۱۲۵ تنها اعلام وقوع حادثه میشود و با تصور اینکه آتش نشانی خودش آدرس محل حادثه را دارد (یا پیدا می کند) تلفن را قطع کرده و دیگر به آن پاسخ نمی دهد که این خود یکی از شایع ترین دلایل دیر رسیدن نیروی  آتش نشانی به محل وقوع حریق یا حادثه است، چرا که هیچ آدرسی به آتش نشانی اعلام نشده تا آتش نشانان روانه محل شوند. گاهی نیز ممکن است اپراتور ۱2۵ از اطلاع دهنده بخواهد که تلفن را قطع کرده و منتظر تماس آتش نشانی باشد که این کار به دلایلی مثل اطمینان از صحت حادثه، جلوگیری از اعزام نیرو به حادثه غیر واقعی و آزاد ماندن یکی از خطوط ۱۲۵ انجام می گیرد.

روش درست اعلام آدرس به آتش نشانی

ابتدا خونسردی و آرامش خود را حفظ می کنیم تا از عهده انجام کار به درستی برآییم.

 ٢. با تلفن ۱۲۵ آتش نشانی تماس می گیریم.

٣. بعد از برقراری تماس نوع حادثه را اعلام می کنیم اینکه حریق است یا نه و نوع حادثه را با جزئیات کامل مشخص می کنیم. حوادثی مانند آوار، آسانسور، تصادف، مشاهده جانوران خطرناک، چاه و…

۴. اعلام آدرس به ترتیب: محدوده اصلی – میدان اصلی – خیابان اصلی – میدان و خیابان فرعی – کوچه و پلاک. بعضی آدرس ها نیز ممکن است دارای بن پست پا کوچه های تو در تو باشند که می بایست مورد توجه قرار گیرند.

این نوع آدرس دادن کمک می کند تا آتش نشانان دچار اشتباه نشوند. چرا که ممکن است چندین کوچه و خیابان با نام مشابه در یک شهر وجود داشته باشد و این روش در رسیدن نیروی آتش نشانی در کوتاه ترین زمان ممکن و یا انتخاب بهترین روش موثر است.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *