قرقره هوزریل

 امروزه اجرای سیستم اطفاء حریق در تمامی واحدهای مسکونی و تجاری الزامیست.با فایر 125 باشید تا شما را با یکی از این اجزا آشنا کنیم.قرقره هوزریل یکی از منابع تامین آب است که در زمان اطفاء حریق در جعبه های آتش نشانی و یا به صورت مستقل بر روی دیوار نصب می شود.

هوزریل دارای شیلنگ PVC ¾اینچ، شیر گازی، نازل آتش نشانی، لوله رابط و بست های مربوطه می باشد. شیلنگ های PVC پیچیده شده دور قرقره های هوزریل جهت خاموش کردن حریق های کوچک و عموما در واحدهای مسکونی و اداری استفاده می شوند. عموماً طول این شیلنگ ها ۲۰ متر در نظر گرفته می شود ولی از نظر فنی باید طول شیلنگ ها تا دورترین محل ۵ متر فاصله داشته باشند. شیلنگ های لاستیکی تعبیه شده منعطف، غیرقابل نفوذ و دارای قطری کمتر از 19 mm هستند. هوزریل با استفاده از یک سیستم هرزگرد داخلی این امکان را فراهم می کند که هنگام استفاده شیلنگ به اندازه مورد نیاز باز و از جعبه خارج شود.

خرید تجهیزات آتش نشانی و ایمنی
این مزیت هوزریل باعث میشود که گزینه مناسب تری برای اطفاء حریق در اولین لحظات نسبت به قرقره فایرباکس باشد. بهترین نوع هرزگرد در قرقره های هوزریل از شمش برنج یا شمش آلومینیوم ساخته می شود. استفاده از قرقره های هوزریلی برای همه افراد آسان و راحت است و شیلنگ آن بعد از استفاده به راحتی به دور قرقره پیچیده می شود.
میزان آب خروجی (دبی) در قرقره هوزریلی کمتر از نوع برزنتی است اما طول عمر بیشتری نسبت به قرقره فایرباکس دارد. بهتر است هوزریل در فضاهای مشخص و قابل دسترس در هر طبقه مثل محل های خروجی و اضطراری نصب گردد و سطح پوشش آن تمام اتاق های طبقه مورد نصب را پوشش دهد (حدود 800 متر مربع).
علاوه بر در دید بودن باید هوزریل را در داخل شیارها نصب کرد تا مانع حرکت نباشد.