جعبه آتش نشانی
انتخاب جعبه آتش نشانی مناسب

نحوه انتخاب جعبه آتش نشانی

نحوه انتخاب جعبه آتش نشانی چگونه است؟ همانطور که می دانید حعبه های آتش نشانی در طرح ها ، رنگ ها و اندازه های مختلفی ساخته می شوند که با توجه به محل استفاده کاربرد های مختلفی دارند . برای انتخاب یک جعبه فایرباکس مناسب محل مد نظرتان، اولین قدم این است که از میزان ورق استفاده شده در ساخت جعبه اطمینان حاصل کنید . برای این کار بد نیست بدانید که جعبه های آتش نشانی موجود در بازار با ورق هایی با ضخامت 7 و یا 8 میلی متر ساخته می شوند البته در تعداد محدودی ورق های با ضخامت یک میلی متر نیز استفاده می شود.

نکته دیگر این است که برای ساخت یک جعبه فایرباکس استاندارد  حداقل ضخامت ورق باید 5.1 میلی متر باشد.

راه دیگری که می توانید کیفیت جعبه ها را براساس آن بسنجید، نحوه جوشکاری جعبه ها می باشد. بطوری که هر چه میزان جوشکاری کمتر و دقیق تر باشد کیفیت آنها بالاتر است.

مورد دیگری که خیلی اهمیت دارد ، نوع یراق آلاتو وسایل استفاده شده در جعبه ها است. قفل و لولای استفاده شده در جعبه های آتش نشانی خیلی اهمیت دارد به طوری که به غیر از زیبایی که به جعبه ها می دهد در کیفیت آنها نیز تاثیر می گذارد.

دیگر نکته ای که چک کردن دقیق آن موقع خرید بسیار مهم می باشد نوع قرقره مورد استفاده در جعبه آتش نشانی است. بلبرینگ؛ وجود بلبرینگ موجب می شود تا علاوه بر چرخش بسیار روان قرقره موقع استفاده، میزان مقاومت استاتیکی آن نیز بالا برود که این کار در بهبود طول عمر جعبه آتش نشانی تاثیر زیادی دارد.

نکته آخر  از طریقه انتخاب یک جعبه آتش نشانی  با کیفیت ، موضوع  رنگ آمیزی آن است. پوشش های الکترواستاتیک به خاطر مقاومت زیادی که در مقابل شرایط جوی دارند از بهترین نوع رنگ آمیزی ها است.کلاً چون جعبه ها همیشه در معرض عوامل جوی و رطوبت هستند، پس استفاده از این نوع پوشش رنگ در آنها توصیه می شود . این در حالی است که بسیاری از تولید کنندگان از رنگهای روغنی نامرغوب جهت رنگ آمیزی استفاده می کنند.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *